Novinky

TIP NA GRAVÍROVÁNÍ: Dětská kresba "srdíčko"

BLOG - úvodní fotka (8) (1)

Gravírování dětských kreseb a vlastnoručně psaného písma je něco, co velmi podporuju, a pokud je to jen trochu technicky možné, ráda vám vaše přání plním.

Je to podle mě skvělý způsob, jak poměrně jednoduše vytvořit velmi osobní šperk
Třeba jako v případě tohoto náramku. Paní Veronika mi napsala, že by si ráda nechala vygravírovat srdíčko, které jí nakreslil její malý syn.

Zvolila saténový náramek, který je na eshopu již dlouho bestsellerem, v barevné variantě kašmírová šedá. Jako předlohu pro gravírování mi Veronika poslala mobilem vyfocenou kresbu srdíčka.

BLOG - úvodní fotka (10) (1)

Srdce bylo nakresleno černou fixou na bílém papíře a fotka nebyla tmavá, což je skvělý základ pro hezké gravírování. Občas je kresba kvalitní, ale její fotka je příliš tmavá a to celý proces dost komplikuje. Takže doporučuju přesunout se k oknu a cvaknout obrázek klidně pětkrát. Já už si vyberu fotku, která bude ideální. :)

Já myslím, že výsledek se moc povedl! Náramek je jemný, decentní, a přitom má obrovskou osobní hodnotu

 

Fotka dárkové balení - zmenšeno_1


PS: Nosíte v hlavě podobný nápad, ale stále si nejste jistí? Než uděláte objednávku, fotku kresby mi můžete poslat a já vám napíšu, jestli je ke gravírování vhodná. :)

Gravírování otisku s nožičkami

Chcete vidět, jaká objednávka mě v poslední době nejvíc překvapila? Jedna zákaznice mi napsala, že by si ráda objednala medailonek s gravírováním otisku nožiček svého miminka. To jsem sice ještě nikdy nedělala, ale vlastně proč ne… Pojďte se podívat, jak to dopadlo. 


Kvalita rozhodne

Nejdřív jsem vybrala otisk, který byl pro gravírování nejvhodnější. Kvalita otisku určuje i kvalitu samotného gravírování. Při pořizování otisku tedy nespěchejte a udělejte jich udělejte hned několik. Zvýšíte tak šanci, že bude jeden z otisků perfektní.

Při otisku se soustřeďte především na to, aby byl výrazný a hlavně úplný. Ať pak na výsledném obrázku například nechybí například prstík vašeho děťátka. :)

 

v (1)

Jakou barvu použít?  

Na internetu si můžete objednat speciální sadu na dětské otisky. Jde o větší barvicí polštářek obsahující barvu, kterou lze z ručiček snadno smýt. Cena sady se pohybuje mezi okolo 200,-. 

Otisky vždy vytvářejte na bílém pozadí. Poté ho vyfoťte či naskenujte v co nejvyšší kvalitě a fotku přiložte do přílohy při objednávání šperku. Pošlete mi klidně všechny otisky, které jste udělali, a já si vyberu ten nevhodnější. 

 

Co všechno lze otisknout? 

Nejčastěji rodiče otiskují nožičky a ručičky dětí, ale zkusit určitě můžete i otisk prstu. Ráda vám k samotnému otisku přidám i jméno či datum narození miminka. 

 

Produktové fotky s popiskem (2)

A pak už je to na mně

Následně otisk graficky upravím, připravím podklady pro gravírování a zadám do výroby. A jak dopadla moje "otisková" premiéra? Já myslím, že skvěle. Vygravírovaný otisk byl krásně výrazný, takže už stačilo medailonek zkompletovat s řetízkem a pečlivě vyleštit. 

 

IMG_20230914_115802 (1)_1

 

 


Jaké šperky se ke gravírování otisků hodí?
 

Na otisky se hodí spíše přívěsky, které jsou tzv. zavěšené (např. tento). U tzv. spojených přívěsků (jako je tento) je prostor trochu omezen dírkami po stranách, kvůli kterým je na přívěsku méně plochy na gravírování. Ideální jsou větší 16 mm přívěsky  - např. tento řetízek

 

Vše o gravírování: Odpovědi na otázky, které by vás ani nenapadly

V tomto článku najdete odpovědi na všechny otázky o gravírování, které by vás mohly napadnout. :)

FAQ - nejčastější dotazy
  
 

Fotografii můžete nahrát přímo u produktu, anebo mi ji poslat v příloze jako odpověď na mail, který vám dorazí ihned po dokončení objednávky. 

Ideální jsou samozřejmě fotky od profesionálního fotografa, ale fotografie vyfocené mobilem úplně postačí. 😊

Na výrobu šperků používám pouze komponenty z nerezové oceli.

Napište mi email na jola@jola-sperky.cz a pokud to půjde, ráda vám počet přívěsků přizpůsobím.😊 

Pokud jste si z nabídky na eshopu nevybrali a máte o šperku vlastní představu, neváhejte mi napsat na jola@jola-sperky.cz. Pokud je to možné, vaše představy moc ráda plním. 😊 Stejně tak vám ráda přizpůsobím velikost náramků, stačí mi to napsat do poznámky u produktu. 

Fotografii ve šperku zalévám křišťálovou pryskyřicí, je tedy ve šperku napevno a její pozdější výměna není možná.

Občasný kontakt s vodou šperkům určitě neublíží. Denní namáčení však pro jistotu nedoporučuji.

S ocelí mám velmi dobré zkušenosti a vím, že nečerná ani při častém nošení. Pokud byste přesto u šperků pozorovali nějaké změny, napište mi a vyřešíme to. 😊

Bohužel zatím to z technických důvodů není možné. Gravírování na zadní stranu je možné jen u otevíracích medailonků.

4 položek celkem
Zpět do obchodu