Péče o šperky z fotografií: Co jim škodí nejvíce?


BLOG - úvodní fotka, tiny (2)Šperky z fotografií jsou velmi specifické, a tak většina z vás trochu tápe, co takové šperky zvládnou a jak se k nim chovat. Sepsala jsem tedy odpovědi na tři otázky, na které se ptáte nejčastěji. :)

Můžu šperky namočit?

Na kartičce, kterou přikládám ke každé vaší objednávce, doporučuju šperky při sprchování a koupání sundávat. Ocel vodu zvládá bez problémů, nedokážu však zaručit, co kombinace vody a kosmetiky, kterou používáte, udělá se samotným přívěskem s fotkou.


Sama však v rámci "testování" nosím už zhruba půl roku na krku řetízek s fotkou synů a žádné změny na povrchu přívěsku jsem nezaznamenala (a to jsem prosím závislá na denním vanování ;) ), takže bych se vody zas tak nebála. 

 

Screenshot_20230125_134244_com.instagram.android (1)Zčerná šperk časem? 

Na výrobu šperků používám pouze komponenty z nerezové oceli. Ta má tu výhodu, že je narozdíl od stříbra stálá a nečerná. Navíc je antialergenní, takže by neměla vadit ani ženám s citlivou pokožkou. 

 

Co tedy může šperkům uškodit? 

Ve šperku je ukrytá skutečná papírová fotografie, které škodí to stejné, co i obyčejné fotografii v rámečku, a to především slunce.

Vypozorovala jsem, že pokud je šperk vystaven častému přímému slunečnímu záření, může u přívěsku dojít k zežloutnutí fotografie (především pokud je černobílá).

V letě tedy doporučuju šperk častěji odkládat, a pokud se chystáte k moři, nechat ho doma úplně. 

Další věc, která by mohla šperkům uškodit, jsou čistící prostředky a saponáty, které často bývají velmi agresivní a povrch pryskyřice na přívěsků můžou poškodit. 

 

Je pro mě důležité, aby vám šperky dělaly radost co nejdéle. Pokud tedy budete pozorovat u vašeho šperku nějaké výrazné změny, napište mi a vyřešíme to. :)

Zpět do obchodu