Gravírování dětských otisků: Jde to? A jak na to?

6_2


Jedna zákaznice mi napsala, že by si ráda objednala medailonek s gravírováním otisku nožiček svého miminka. To jsem sice ještě nikdy nedělala, ale vlastně proč ne… Pojďte se podívat, jak to dopadlo. 


Kvalita rozhodne

Nejdřív jsem z podkladů od zákaznice vybrala otisk, který byl pro gravírování nejvhodnější. Kvalita otisku určuje i kvalitu samotného gravírování. Při pořizování otisku tedy nespěchejte a udělejte jich hned několik. Zvýšíte tak šanci, že bude jeden z otisků perfektní.

Při obtiskávání se soustřeďte především na to, aby byl otisk výrazný a hlavně úplný. Ať vám pak na výsledném obrázku nechybí například prstík vašeho děťátka. :)

 


v (1)
V podkladech od zákaznice byl pouze jeden použitelný otisk - nožičky. Ostatní otisky byly neúplné a ke gravírování tím pádem nevhodné. 


Jakou barvu použít?  

Na internetu si můžete objednat speciální sadu na dětské otisky. Jde o větší barvicí polštářek obsahující inkoust, který lze z ručiček snadno smýt. Cena sady se pohybuje v rozmezí 100-200 Kč. 

Otisky vždy vytvářejte na bílém pozadí. Poté ho vyfoťte či naskenujte v co nejvyšší kvalitě a fotku přiložte do přílohy při objednávání šperku. Pošlete mi klidně všechny otisky, které jste udělali, a já si vyberu ten nevhodnější. 


7
Barvu na otisky mají i v DMku, kde stojí zhruba 120,-. Berte odstín DARK GREY. 

 

Co všechno lze otisknout? 

Nejčastěji rodiče otiskují nožičky a ručičky dětí, ale zkusit určitě můžete i otisk prstu. Ráda vám k samotnému otisku přidám i jméno či datum narození miminka. 

 

Produktové fotky s popiskem (2)


A pak už je to na mně

Následně otisk graficky upravím, připravím podklady pro gravírování a zadám do výroby.

A jak dopadla moje "otisková" premiéra? Já myslím, že skvěle. Vygravírovaný otisk byl krásně výrazný, takže už stačilo medailonek jen zkompletovat s řetízkem, pečlivě vyleštit a v dárkovém balení odeslat zákaznici. 

 

5_4

 

Jaké šperky se ke gravírování otisků hodí? 

Na otisky se hodí spíše přívěsky, které jsou tzv. zavěšené (např. tento). U tzv. spojených přívěsků (jako je tento) je prostor trochu omezen dírkami po stranách, kvůli kterým je na přívěsku méně plochy na gravírování. Ideální jsou větší 16 mm přívěsky.

 

Pokud by se vám takový netradiční šperk také líbil, s objednáním neotálejte. Na eshopu si vyberte šperk a u něj si pak už jen navolte, zda si přejete šperk pouze s gravírováním, nebo byste na něm rádi měli i přívěsek s fotografií. 

Zpět do obchodu