Gravírování dětských otisků: Jde to? A jak na to?

Chcete vidět, jaká objednávka mě v poslední době nejvíc překvapila? Jedna zákaznice mi napsala, že by si ráda objednala medailonek s gravírováním otisku nožiček svého miminka. To jsem sice ještě nikdy nedělala, ale vlastně proč ne… Pojďte se podívat, jak to dopadlo. 


Kvalita rozhodne

Nejdřív jsem z podkladů od zákaznice vybrala otisk, který byl pro gravírování nejvhodnější. Kvalita otisku určuje i kvalitu samotného gravírování. Při pořizování otisku tedy nespěchejte a udělejte jich hned několik. Zvýšíte tak šanci, že bude jeden z otisků perfektní.

Při obtiskávání se soustřeďte především na to, aby byl otisk výrazný a hlavně úplný. Ať vám pak na výsledném obrázku nechybí například prstík vašeho děťátka. :)

 

v (1)


Jakou barvu použít?  

Na internetu si můžete objednat speciální sadu na dětské otisky. Jde o větší barvicí polštářek obsahující inkoust, který lze z ručiček snadno smýt. Cena sady se pohybuje v rozmezí 100-200 Kč.

Otisky vždy vytvářejte na bílém pozadí. Poté ho vyfoťte či naskenujte v co nejvyšší kvalitě a fotku přiložte do přílohy při objednávání šperku. Pošlete mi klidně všechny otisky, které jste udělali, a já si vyberu ten nevhodnější. 

 

Co všechno lze otisknout? 

Nejčastěji rodiče otiskují nožičky a ručičky dětí, ale zkusit určitě můžete i otisk prstu. Ráda vám k samotnému otisku přidám i jméno či datum narození miminka. 

 

Produktové fotky s popiskem (2)


A pak už je to na mně

Následně otisk graficky upravím, připravím podklady pro gravírování a zadám do výroby.

A jak dopadla moje "otisková" premiéra? Já myslím, že skvěle. Vygravírovaný otisk byl krásně výrazný, takže už stačilo medailonek jen zkompletovat s řetízkem, pečlivě vyleštit a v dárkovém balení odeslat zákaznici. 

 

IMG_20230914_115802 (1)_1

 

Jaké šperky se ke gravírování otisků hodí? 

Na otisky se hodí spíše přívěsky, které jsou tzv. zavěšené (např. tento). U tzv. spojených přívěsků (jako je tento) je prostor trochu omezen dírkami po stranách, kvůli kterým je na přívěsku méně plochy na gravírování. Ideální jsou větší 16 mm přívěsky  - např. tento řetízek

 

Pokud by se vám takový netradiční šperk také líbil, s objednáním neotálejte. Na eshopu si vyberte šperk a u něj si pak už jen navolte, zda si přejete šperk pouze s gravírováním, nebo byste na něm rádi měli i přívěsek s fotografií. 

Zpět do obchodu