Jak rozeslat vánoční přání a nevytáhnout kvůli tomu paty z domu

IMG_20191126_084757

 

Od té doby, co máme děti, jsem zavedla takovou vánoční rodinnou tradici. No, rodinnou - je to spíš moje záležitost, manžela a syny to nechává celkem chladné. :) Každý rok před Vánoci totiž vyrobím a odešlu celé širší rodině a přátelům papírové vánoční přání a PFko vyrobené z naší rodinné fotky. Ne s každým se stihneme během roku potkat, a tak to beru jako takové milé připomenutí toho, jak vypadáme a kolik nás aktuálně je. ;) Nejvíc mě ale na tom baví, že kvůli tomu nemusím běžet ani na poštu, a dokonce ani do trafiky pro známky. Ukážu vám, jak na to. Nejde o nic složitého a zvládnete to i v případě, že už jste lapeni v šíleném vánočním shonu. 

 

Vyberte fotku

Prvním krokem je výběr vhodné fotky. Alespoň jednou během roku zmobilizuju všechny síly a objednám nás na rodinné focení. Díky tomu mám vždy, když ke konci roku dojde na výrobu vánočních PFek, po čem sáhnout. Fotku samozřejmě můžete nechat bez úprav, já na ni ještě doplňuju nápis Krásné Vánoce. Pro základní úpravy si vystačíte s Malováním, pokud si chcete s fotkou trochu vyhrát, doporučuju třeba online program fotor.com. V základní verzi je zdarma, můžete v něm vytvářet koláže a využívat různé efekty, rámečky, nálepky a jiné nástroje (to, že je daná funkce placená, poznáte podle ikonky diamantu). 

 

Fotor - PFko 

Na www.fotor.com si fotku trochu vyladím. Přidám ilustraci a nápisy. 

 

Odešlete přání

Jakmile máte fotku připravenou, jde se odesílat! Najeďte si pohledniceonline.cz, kde celé to kouzlo s odesláním provedeme. Jde o aplikaci České pošty, do které jednoduše nahrajete fotku, zadáte text a adresy a Česká pošta ji za vás vytiskne a v podobě pohlednice odešle adresátovi přímo do schránky. Nebudu vás zdržovat návodem, ten jistě velmi rychle pochopíte z jejich webu. Na výběr máte ze tří formátů, já si vždy vystačím s velikostí Běžná. K jedné pohlednici lze připojit až 100 adresátů, což ocení ti z vás, kteří mají velkou rodinu. ;) Malou nevýhodu vidím v tom, že pro všechny adresáty můžete použít jen jedno znění textu, nemůžete tedy měnit oslovení v závislosti na adresátovi. 

 

Pohlednice - PFko

tttt

V aplikaci pohledniceonline.cz pak fotku odešlu. Adresátům dorazí ve formě pohlednice přímo do schránky.  

 

Možná vám bude připadat cena 29,- vysoká, mně se zdála zpočátku také. Když si ale spočítám, že za známku bych zaplatila 19,-, za tisk pohlednice bůhvíkolik a ještě bych si to musela všechno oběhat, hned toho Skrblíka v sobě zase trochu uklidním. ;) Musím říct, že mám s aplikací výborné zkušenosti. Většinou do dvou dnů od odeslání už mi rodina hlásí první příchozí PFka. Tímhle způsobem samozřejmě nemusíte odesílat jen PFka, ale třeba i pozdrav z dovolené, pozvánku na oslavu nebo přání k narozeninám.  

A mimochodem - text pohlednice, který vidíte výše, je jen ilustrační. O svátcích doma totiž většinou jsme. ;) 

 

Zpět do obchodu