Návod na výrobu svíčky s vaší fotkou

IMG_20191208_143702_1 

 

Pokud máte doma tiskárnu, lepicí pásku a svíčku ve skle, jste na nejlepší cestě vyrobit jeden z nejpovedenějších vlastnoručně vyráběných dárků. Už jsem vyráběla hodně věcí z fotek, ale musím říct, že tohle jeden z nejjednodušších a nejefektivnějších nápadů, které mi kdy prošly pod rukama. 

Nejde ale o můj nápad. Návod na výrobu fotosvíček jsem objevila na těchto amerických stránkách. Moc nadějí jsem tomu nedávala. Stačí udělat jenom tohle? To přece nemůže fungovat! Výsledek mě ale příjemně překvapil.

A co budete na výrobu potřebovat?

  • svíčku ve skle (ideálně světlou)

  • lepicí pásku

  • fotografie vytisknuté na obyčejném papíře 

 

IMG_20191208_143959

 

Návod je velmi jednoduchý. Přelepte fotografii lepicí páskou, pečlivě uhlaďte a fotku obstřihněte. Fotku položte do misky s teplou vodou a nechte zhruba 10 minut odmočit. Poté jednoduše "odžmoulejte" papír, ať vám na lepicí pásce zůstane jen barevný film. Fotografii položte na suché místo a nechte uschnout. Fotografie bude po uschnutí znovu lepit, a tak ji jednoduše přilepte na sklo svíčky. Já si vzala na pomoc hadřík namočený v teplé vodě a pečlivě jsem jím fotku přitiskla a vyhladila, aby pod ní nezůstaly žádné vzduchové bubliny. Voilá! A dárek je na světě!

 

Použijte ideálně bílou svíčku. To, co je na fotce bílé, bude totiž po odmočení průhledné. Pokud byste použil třeba červenou svíčku, nevypadala by fotka hezky."

 

Mrkněte na video a všechno vám bude jasné. 
 

Zdroj: www.itsalwaysautumn.cz

Zpět do obchodu